OWC dag - 8 mei 2025

We organiseren in de gemeente Gouda onze Open Webconceptdag voor alle gemeenten en leveranciers die gebruik maken van de Open Webconcept bouwblokken voor de digitale overheidsdienstverlening.

Op donderdag 8 mei 2025 organiseren we opnieuw de Open Webconcept Dag in Gouda! Een dag waarop gemeenten en leveranciers samenkomen om de toekomst van digitale overheidsdienstverlening te bespreken en inspirerende praktijkvoorbeelden te delen. Of je nu al gebruik maakt van Open Webconcept of nog oriënteert, deze dag biedt waardevolle inzichten en netwerkmogelijkheden.

Meld je aan voor de OWC dag 2025

We hebben dit jaar 100 plekken. Vol = vol dus wees er snel bij! 

Aanmelden OWC dag 2025

Programma 

  • 9.00 - 9.30 uur: ontvangst
  • 9.30 - 12.30 uur: plenaire sessie
  • 12.30 - 13.30 uur: lunch
  • 13.30 - 14.30 uur: deelsessies ronde 1
  • 14.30 - 15.00 uur: netwerken en speeddate leveranciers
  • 15.00 - 16.00 uur: deelsessies ronde 2
  • 16.00 uur: borrel 

 

Deelsessies

1. Sterker online: verbeter je website

Concrete adviezen, tools en toegankelijkheid

Wil je dat je website gebruiksvriendelijker, beter vindbaar én toegankelijker wordt? In deze sessie krijg je praktische tips en tools om direct mee aan de slag te gaan. We laten zien hoe je content verbetert, meten wat werkt en geven aandacht aan digitale toegankelijkheid.

2. MijnOmgeving: van start tot succes

Wat heb je nodig en hoe pak je het aan?

Een succesvolle MijnOmgeving begint bij een goed plan. In deze sessie nemen we je mee in de stappen van idee tot uitvoering. Wat zijn de randvoorwaarden, waar loop je tegenaan en hoe voorkom je valkuilen? Met praktijkvoorbeelden en ruimte voor vragen.

3. Voor de technische OWC’er

Beheer, GitHub, repositories en de technische kant van het OWC

Ben jij leverancier, technisch beheerder of ontwikkelaar? Dan is dit jouw sessie. We duiken onder de motorkap van het OWC: hoe werken de repositories, hoe gebruik je GitHub effectief en wat komt er kijken bij het technisch beheer?

4. Aan de slag met MijnKaart, Open Source gemeente App, Uitagenda of Meedoen website

Implementatie en mogelijkheden

MijnKaart, Open Source gemeente App, Uitagenda of Meedoen website bieden veel mogelijkheden om informatie op een innovatieve, visuele en en gebruiksvriendelijke manier te ontsluiten. Hoe implementeer je het in eigen omgeving? Wat zijn de do's & don'ts? Ontdek in deze sessie hoe je deze nieuwe bouwblokken slim inzet voor jouw organisatie.

5. WOO-portaal en publicaties

Functionaliteiten, metadata en federatief zoeken

Het WOO-portaal groeit snel. In deze sessie laten we zien hoe het portaal werkt, hoe je metadata optimaal benut en hoe federatief zoeken steeds belangrijker wordt. Ook krijg je inzicht in toekomstige ontwikkelingen en hoe je kunt aansluiten.

6. Gravity Forms in de praktijk

Werking, toepassingen en ervaringen

Gravity Forms is een krachtig formulierensysteem binnen het OWC. Maar hoe gebruik je het optimaal? In deze sessie hoor je ervaringen uit de praktijk, zie je slimme toepassingen en krijg je tips om zelf aan de slag te gaan of je bestaande formulieren te verbeteren.